Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kaşlarınız yüzünüze en uygun şekilde uzman ekibimiz tarafından  tasarlanır ve mikropigmentasyon işlemi ile kıl tekniği şeklinde uygulanır. İşlemden sonra 3-7 gün içerisinde kaşlarınız doğal görünüme ulaşır.

Yüzünüze en uygun rengi sizlerle birlikte seçiyor ve dudaklarınızı daha genç, sağlıklı ve çekici hale getiriyoruz.

Dilediğiniz kalınlıktaki kalıcı eyeliner ve dipliner uygulamaları ile sizleri hayalinizdeki bakışlara kavuşturuyoruz.

sık sorulan sorular

Dudak renklendirme kalıcı makyaj tekniğine benzeyen biir uygulamadır. İşlem öncesinde doğal dudak rengi incelenir ve kalıcı renk için seçim yapılır. Doğal dudak rengini korumak istiyorsanız bu bilgiyi uzman ile paylaşmalısınız. Ayrıca size yakışacağını düşündüğünüz bir renk varsa bunu da belirtmelisiniz.

Uzmanlar tarafından doğal görünümlü bir dudak rengi seçilecektir. Özel kalıcı makyaj iğneleri kullanılarak cildin 0.3- 0.5 milimetre altına renk pigmentleri enjekte edilir.

Dudak renklendirme işlemi ciltten cilde değişiklik göstermekle birlikte 18 ila 24 ay boyunca kalıcıdır.

Tamamen vegan içerikleri boyalarla uygulama yapıldığı için herhangi bir sağlık problemi yaşanmamaktadır.  İşlem sonrası hafif şişlik olabilir ama bu, 2-3 saat içerisinde geçmektedir. İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

İşlem sonrası 2 gün kesinlikle öpüşülmemesi gereklidir. Bunun dışında 24 saat boyunca dudaklara su değdirilmemesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmelidir. İşlemi uygulayan uzmanınız dudak bakım kremi kullanmayı önerebilir. Belirttiği kullanma talimatları doğrultusunda bakım kremi mutlaka kullanılmalıdır.

Kalıcı dudak renklendirme sonrası belli bir süre ruj kullanılmamalıdır. Şayet ruj kullanmak istenilirse güvenilir ve kaliteli bir makyaj markası tercih edilmelidir.

Hayır. İşlem sırasında bölgesel anestezi kremi kullanılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir acı hissedilmez.

İşlem süreci 1,5 ila 2 saat sürmektedir.

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir.

Microblading kaş kontürü uygulamasını üç aşama olarak sınıflandırabiliriz. İlk aşama; kişinin göz ve yüz şekline göre kaş tasarımının nasıl olacağına karar vermektir. Bu aşamada cilt tipi belirlenerek kullanılacak boya rengi de belirlenir.

İkinci aşama ise kaş kontürü işleminin uygulanmasıdır. Uygulama esnasında özel microblading kalemi ve microblading boyası kullanılmaktadır. Kalemin ucunda steril tek kullanımlık iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla boya pigmentleri derinin üst tabakasına işlenmektedir. Bu işlemi uygulamanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır ancak son dönemde en çok tercih edilen kıl tekniği kaş çizimidir. Bu işlemde doğal görünümün kaybolmaması için çizikler tek tek ve kıl yönüne uygun şekilde yapılmaktatır ve boya çok derine inmeden ilk katmana işlenmektedir.

Üçüncü aşama ise işlem bittikten 4-6 hafta sonra kontrol yapılmasıdır.

Microblading kaş sonrası bakım ve önerilere uyulduğu takdirde işlemden elde edilecek fayda maksimum seviyede olacaktır. Ancak işlemin en başında doğru bir uygulamanın yapılması da oldukça önemlidir.

Tamamen vegan içerikleri boyalarla uygulama yapıldığı için herhangi bir sağlık problemi yaşanmamaktadır. Tamamen vegan içerikleri boyalarla uygulama yapıldığı için herhangi bir sağlık problemi yaşanmamaktadır. 

Kalıcı Makyaj ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kaş kontürü işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta gibi bir iyileşme süresi bulunmaktadır ve bu süreçte oldukça dikkatli olunması gerekir. Öncelikle ilk 48 saatte kaşlara dokunulmamalı ve suyla temas ettirmemeye özen gösterilmeli.

Microblading sonrası kabuklanma beklenilen bir durum değildir, incecik bir iyileşme zarı meydana gelebilir. İşlem uygulandıktan sonra bir hafta boyunca sonrası bakım kremi kullanılır.

İşlem sonrası 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır, buharlı ve uzun duşlardan kaçınılmalı ve yüzülmemeli.

İşlem sonrası kabuklanma etkisini azaltmak için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Bunun için genellikle vazelin önerilmektedir ancak microblading sonrası vazelin kullanıp kullanılmaması gerektiği, uygulama yapılan uzmana mutlaka danışılmalıdır.

İşlemin kalıcılığı 8 ila 12 ay  arasında değişmektedir. 

Göz kapağı üzerine kuyruklu veya kuyruksuz çizgi şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya kadar çekilen yöntemdir. Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Bir diğer eyeliner yöntemi ise kalıcı buğulu eyeliner yani eyelinerın göz kapağına yayılmış ve ton geçişleri bulunan halidir. Gösterişli göz makyajı sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Kalıcı dipliner ise kirpik hattına daha ince çizilen yöntemdir. Her gün eyeliner veya dipliner çekmeye ve hattını yenilemeye gerek kalmayan bu yöntem sayesinde makyaj yapmak daha pratik hale gelecektir.

Kalıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır. Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan kalıcı eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Eyeliner işleminde kullandığımız dünyanın en iyi boyası olan PhiContour pigmentleri zararsız ve doğal boyalardır. Merkezimizde dipliner kalıcı makyaj için de aynı boya ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Kalıcı eyeliner yapımı, hangi model eyeliner yapılacağına karar vermekle başlamaktadır. Model seçildikten sonra işlem öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli göz kapağı üzerine çizilir. İşlem uygulanan kişi beğenirse gözkapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu sayede kalıcı eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasında kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir. Kalıcı eyeliner süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.

Kalıcı dipliner uygulaması da eyeliner uygulaması ile hemen hemen aynıdır. Bu yöntemde işleme başlamadan ten rengiyle uyumlu boya pigmentleri seçilir. Sonrasında göz kapağının alt hattına istenilen uzunlukta ve modelde örnek çizgiler çizilmektedir. Uygulama yapılacak kişi çizimi onayladığı takdirde eyeliner işlemindeki gibi anestezik kremle uygulanacak bölge uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Dipliner uygulaması ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir. İşlem tek seans yapılmaktadır.

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik veya morluk olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. Kalıcı eyeliner yaptıranlar, işlemden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol ettirilmelidir. Kalıcı eyeliner ortalama 1,5- 3 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir. Kalıcı dipliner yaptıranlar da işlem tarihinden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret edip gerekli rötuşların yapılmasını sağlamalıdır. Dipliner da ortalama 1,5 – 3 yıllık kalıcılığa sahiptir. Bu süre cilt tipine ve yapılan bakıma göre değişkenlik göstermektedir.

Tamamen vegan içerikleri boyalarla uygulama yapıldığı için herhangi bir sağlık problemi yaşanmamaktadır. 

Kuyruklu & Gölgeli Eyeliner  18 ila 24 Ay

Dipliner 18 ila 24 Ay

Her iki işlemin yaklaşık süreleri 1 ila 1,5 saat arasında değişmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞaBİLİRSİNİZ

Randevu Al